DAF

دستگاه DAF Unit یا شناورسازی با کمک هوای محلول جهت زلال‌سازی آب یا پساب، بوسیله جداسازی ذرات معلق مانند روغن یا ذرات جامد به کار می‌رود. این جداسازی از طریق محلول‌سازی هوا در آب یا پساب تحت فشار و سپس رهاسازی هوا در فشار یک اتمسفر در تانک شناورسازی صورت می‌پذیرد.

هوای آزاد شده تشکیل حباب‌های ریزی را می‌دهد که به ذرات معلق چسبیده و باعث شناور شدن آنها در سطح آب می‌شود که پس از آن توسط یک اسکمیر از سطح جمع‌آوری می‌گردد.

سیستم DAF در تصفیه پساب بسیاری از صنایع از جمله پالایشگاه‌ها، پتروشیمی‌ها، صنایع شمیایی، واحدهای پردازش گاز طبیعی، کارخانه‌های کاغذسازی و تصفیه‌خانه‌های عمومی آب شرب استفاده می‌شود. فرآیند مشابهی تحت نام IGF که با تزریق مستقیم گاز به پساب صورت می‌گیرد نیز در تصفیه پساب استفاده می‌شود.

در صنایع نفت و گاز، سیستم DGF یا شناورسازی با کمک گاز (عموماً نیتروژن) به دلیل ریسک‌های ناشی از انفجار به جای استفاده از هوا کاربرد دارد.

دستگاه‌های DAF شرکت NIJHUIS به عنوان یکی از هوشمندانه‌ترین سیستم‌های پیش تصفیه شناخته می‌شود.

برای سال‌ها تکنولوژی DAF شرکت نایهاوس به عنوان قدرتمندترین و بهترین DAF بازار شناخته می‌شده است. اگرچه به خاطر پاسخ به تحولات حوزه صنعت و نیاز مشتریان، باز طراحی و بهینه‌سازی‌هایی بر روی DAF‌ها انجام شده است که نتایج تصفیه از گذشته نیز بهتر است.

DAF‌های هوشمند شرکت نایهاوس (i-DAF) بر اساس نوآوری و هوشمندسازی سیستم هوادهی استوار است به نحوی که حباب‌های بسیار ریزی را برای جداسازی فراهم نماید.

علل کاربرد DAF:

تکنولوژی شناورسازی با هوای فشرده به عنوان یک سیستم پیش‌تصفیه موفق شناخته شده است. سیستم شناورسازی Nijhuis از سال ۱۹۷۰ تا به امروز توسعه پیدا کرده و همواره به عنوان یکی از بهترین برندها در این زمینه در الویت انتخاب مشتریان بوده است.

daf-3

برای تصمیم‌گیری در خصوص استفاده از DAF به صورت سازه استیل ضدزنگ‌، سوپر دوپلکس و یا بتونی موارد زیر باید لحاظ گردد:
• حمل تجهیزات
• انعطاف‌پذیری
• فضای اشغالی
• ظرفیت تصفیه

کاربردها:
• تصفیه آب شرب
• تصفیه فاضلاب
• پیش‌تصفیه واحدهای آب شیرین‌کن
• تامین آب صنعتی

طیف محصولات DAF شرکت نایهاوس:
IPF & NPF: پکیج فشرده شناورسازی برای ظرفیت‌های کم و زیاد
GDF: سیستم باز شناورسازی با هوای محلول طراحی شده برای پساب با میزان لجن بالا
DGF: شناورسازی با گاز محلول به عنوان مثال تزریق نیتروژن یا بایوگاز در سیستم هوادهی برای ممانعت از بالارفتن سطح اکسیژن
High Rate i-DAF: برای ظرفیت‌های بالای ۱۰۰۰ مترمکعب در ساعت به عنوان پیش تصفیه برای آب‌های سطحی و آب دریا